Vila ALENA

POPIS a POLOHA

Vila ALENA je komfortná vila, ktorá je vhodná pre hostí hľadajúcich vyslovene súkromie. Vila je veľmi priestranná, no napriek tomu je vybavená len tromi spálňami, každá spálňa ma svoju kúpeľňu. Kedže vila bola stavaná pre dlhodoby pobyt je kompletne vybavená a zariadená a na jej stavbu boli použité tie najlepšie materiály. Je veľmi vkusne zariadená a samozrejme nechybajú krásne drevené podlahy a výhľad na oceán z každej izby. Kedže je vila velmi veľkoryso riešená hostia hostia majú veľa možností na relaxáciu či už vo vnútorných priestoroch, alebo na vonkajších terasách vybavených tzv. dennými posteľami.

Poloha vily je priamo na dlhej pláži lemovanej vysokými kokosovými palmami v južnej časti ostrova, ktorá ešte nie je zasiahnutá turistickým ruchom. Je to veľmi kludné miesto, ktoré prispieva k blahodárnym účinkom ajurvédy. Záhrada s bujnou tropickou vegetáciou a bazénom je veľmi priestranná, takže každý hosť si v nej nájde svoje obľúbené miesto na relax.

AJURVÉDA S PRIATEĽMI ALE I DEŤMI

Ajurvédsky pobyt vo vile je vhodný hlavne pre tých hosti, ktorí by chceli absolvovat ajurvédsku kúru len v okruhu rodinných prislušníkov či priateľov. Pobyt ocenia aj rodičia, ktorí by radi absolvovali ajurvedu s deťmi, čo žial iné rezorty neponukajú. Kým rodičia môžu nerušene absolvovat ajurvédske procedúry náš personál sa rád postará o program detí. Vilu si hostia môžu prenajat aj ako celok a v tom pripade budú trávit pobyt len v okruhu svojich najbližších.

Pre účely ajurvédskych procedúr sú v priestrannnej záhrade vybudované otvorené pavilóny, kde prebiehajú všetky procedúry, kde zvukové pozadie vytvára len oceán. O hosti sa bude starať Dr. Nalin, ktorý je dnes jedným z najuznávanejších a najvyhľadavanejších ajurvédskych doktorov na Sri Lanke a prislušný počet skúsených terapeutov.

Prístup k hosťom je individuálny, či uz sa to týka procedúr, ale i výbornej ajurvédskej stravy, ktorá je neoddelitenou súčasťou úspešného liečenia. Tiež treba spomenúť úžasný personál vily (kuchárka, záhradník atd.) , ktorý vytvorí hosťom doslovne privátnu atmosféru a hostí bude hýčkať.

Hostia budú mat denný program pozostávajúci z minimálne 5-6 procedúr denne a po ukončení procedúr si môžu podľa doporučenia lekára zacviciť jogu so skúseným inštruktorom.

Kedže táto vila má menšiu kapacitu a jej hostia tvoria uzavretú spoločnosť môže byt program pobytu naplanovaný na základe individulánych požiadaviek hostí.

HISTÓRIA A PRÍBEH

Majiteľmi tejto priestrannej a komfortnej vily je manželský pár zo Slovenska. Ich príbeh sa začal pred necelými 20. rokmi, kedy ich na Sri Lanku priviedla práve ajurveda. Manžel trpel spondilitidou, u nas je tato diagnóza nazývana tiez Bechterev. Je sprevádzaná bolestami chrbtice a žial západná medicína si doteraz s touto diagnózou poradiť nevie, preto skúsili ajurvédu. Už od prvého ajurvedskeho pobytu boli jednoznačne presvedčení, že je to práve ajurvéda, ktorá dokáže v liečení pomôcť. Keďže v prípade tejto diagnózy je potrebné liečenia opakovať, netrvalo dlho a majitelia sa rozhodli na Sri Lanke usadiť. Kúpili pozemok na krásnej plaži a začali stavať, čo nebolo v týchto končinách vždy celkom jednoduché. Súčasťou domu bolo aj malé provizórne ajurvédske centrum pre majiteľa a jeho ošetrujúcim lekárom sa stal hneď od začiatku Dr.Nalin. Postupne začali o ajurvédske pobyty prejavovať záujem ich pritelia a známi a časom pribúdali ďaľší. Po nejakom čase sa pán majiteľ začal cítiť oveľa lepšie a postup choroby sa podaril o zastavit. Kým v začiatkoch trpel bolesťami každý deň v súčasnosti bolesť pride maximáne tak 2 až 4 krát za rok. Ale kedže už má pán majiteľ dostatočné skúsenosti s ajurvédou, dokáže si ju bez akýchkoľvek západných liekov odstrániť do druhého dňa. V súčasnosti je situácia taká, že pán majiteľ absolvuje raz do roka respektíve raz za dva roky len tzv. udržiavaciu kúru. Na Sri Lanke uz netrávia tolko času, ale rozhodli sa podeliť so svojimi skúsenosťami aj s ostatnými záujemcami a poskytnuť im vo svojej vile plnohodnotnú ajurvédu.

VIAC INFORMÁCIÍ NA

info@ayurveda-srilanka.sk