UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

→ Víza:

Pred príchodom na Srí Lanku sa musí každý návštevník za poplatok 33 euro (platba je možná iba s platobnou kartou) zaregistrovať na www.eta.gov.lk, kde vyplníte pasové, osobné údaje a dátum príchodu a odchodu. Na zadaný e-mail následne príde potvrdenie o platbe a max.do dvoch dní súhlas so vstupom do krajiny, ktorý platí 3 mesiace. Po príchode na letisko je potrebné pre imigračné oddelenie pripravenú vyplnenú príjazdovú kartu (biela kartička), ktorá musí taktiež obsahovať vaše pasové, osobné údaje, informácie o lete a ubytovaní. Prázdne karty sú uložené na stolíku pri imigračnom oddelení. 


→ Počasie:

Na Srí Lanke je tropické počasie s celoročne stabilnou teplotou okolo 27 – 32 °C, s vlhkosťou vzduchu 60 – 90%. Hlavná sezóna na juhu Srí Lanky, kde sa rezort nachádza , je od decembra do apríla. Vhodné obdobie na ajurvédsky pobyt je však v ktoromkoľvek mesiaci. V období dažďov, máj až október, treba len počítať s vyššími zrážkami, dážď však netrvá celý deň, prší krátko a intenzívne.


→ Časová zóna:

Na Srí Lanke je o štyri a pol hodiny viac ako na Slovensku. Počas stredoeurópskeho letného času sa rozdiel kráti na tri a pol hodiny.


→ Očkovanie:

Pre vstup na Srí Lanku nie sú potrebné žiadne očkovania. Odporúčame Vám však informovať sa o aktuálnom stave u Vášho praktického lekára.


→ Slnečná ochrana:

Celoročne sa odporúča krém na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom. Srí Lanka leží neďaleko rovníka a tomu zodpovedá aj silné slnečné žiarenie. 

→ Oblečenie:

Na bežné nosenie je po celý rok vhodné ľahké, letné oblečenie. Oleje, ktoré sa používajú počas procedúr, sa dajú odstrániť z oblečenia len veľmi ťažko. Preto hosťom odporúčam prispôsobiť tomu výber spodnej bielizne a aj plaviek, ktoré sa môžu olejom znehodnotiť.


→ Divé zvieratá:

Srí Lanka je rozsiahlou tropickou krajinou. Preto sa na pozemku rezortu vyskytujú komáre, pavúky, niekedy aj opice, stonožky a varany, rovnako ako veľké množstvo vtákov  a motýľov. Počas užívania si radosti z rozmanitosti srílanského živočíšneho sveta by ste mali rešpektovať nasledovné:

Nedotýkajte sa ani nekŕmte žiadnych psov na pláži alebo počas Vašich výletov. U mnohých psov ide o túlavé psy, ktoré nie sú očkované. Nechoďte na prechádzky po zotmení a v noci bosí.na prechádzky po zotmení a v noci bosí.

VIAC INFORMÁCIÍ NA

info@ayurveda-srilanka.sk