REZORT AUSTRIAN BEACH

Austrian Beach Resort je novovybudovaný boutique hotel v Dickwelle, na samom južnom cípe tropického ostrova, ležiaci na bielej, hladkej a nedotknutej pieskovej pláži Indického oceána. Obklopený džunglov a ležiaci na jednej z najkrajších pláží na kúpanie na celom ostrove. Tento boutiue hotel Vám ponúka oázu pokoja a rozjímania. Mimo ruchu prežijete relax s nedotknutou prírodou, skrátka: ideálne miesto znovu nájsť seba samého.

Hotel s autentickou privátnou atmosférou spadá pod rakúske vedenie a je ideálny pre milovníkov oddychu, ktorí hľadajú kľud.

V Austrian Beach Resort ponúkame našim hosťom jedinečnú kombináciu ajurvédskej liečby, wellnessu a skrášľovacích terapií.

Bazén v rozsiahlom tropickom parku pozýva na relax a v tieni starých stromov.

Panenská biela piesočnatá pláž pozýva na prechádzky po pláži. Palmové a mangrové lesy hraničiace s plážou sú domovom pre veľa druhov opíc, pre pávy, morské orly, papagáje a veľa ďalších farebných druhov vtákov.

IZBY
Austrian Beach Resort je malý ayurvédsky rezort s 10 izbami, a to so štyrmi rozsiahlymi Deluxe Loft izbami na poschodí a štyrmi takisto veľkými Deluxe izbami ako aj s dvomi Strandard izbami.  Všetky izby sú moderné, priateľsky a komfortne zariadené.
Deluxe izby sú vybavené exkluzívnou sprchou s teplou a studenou vodou, oddelenou toaletou, klimatizáciou, king size posteľou, satelitnou televíziou, telefónom, izbovým sejfom ako aj vlastnou priestrannou zastrešenou terasou, otočenou smerom k moru. Tu majú hostia možnosť načúvať šumeniu mora alebo zvukom okolitej džungle.

MEDICÍNSKA AJURVÉDA
Rezort Austrian má neobyčajnú možnosť spolupracovať s najväčšou ajurvédskou nemocnicou na juhu ostrova, čo sa aj prejavuje pri procedúrach a ich aplikáciách.
V ayurvédskom rezorte Austrian ponúkajú výlučne autentickú medicínsku ajurvédu, aká sa ešte dnes vykonáva v ajurvédskych nemocniciach na ostrove. Hlavný lekár je veľmi známym lekárom z juhu ostrova s vlastnou praxou/ambulanciou a jeho obrovské znalosti a jeho bohaté skúsenosti oceňujú všetci klienti, ktorí mali možnosť ho spoznať. Ajurvédska  kúra, ktorú rezort Austrian ponúka a praktizuje patrí k najlepším na Srí Lanke.
Individuálna ajurvédska starostlivosť o hostí je možná len vďaka tomu, že sú malým rezortom, s autentickou privátnou atmosférou. Procedúry sú veľmi individuálne a sú odsúhlasované a nadstavené na každého hosťa hlavným lekárom. Každý hosť má ajurvédsky program ušitý na mieru, čo sa prejavuje nielen pri terapiách, ale aj pri rozlične používaných olejoch, v pripravovaných jedlách a v spôsobe liečby liekmi. Na žiadosť hlavného lekára sú taktiež vyštudovaní terapeuti ako aj traja skúsení ajurvédski kuchári.

Ayurvédska kúra - PONUKA

1. wellness-kúra
Regeneračná kúra, počas ktorej môžete dať Vašej duši príležitosť uvoľniť sa.
Je vhodná pre ľudí, ktorí nemajú žiadne ťažkosti, ale ktorí si chcú jednoducho oddýchnuť od každodenného stresu a uvoľniť sa. Táto forma kúry sa realizuje bez medicínskeho doprovodu a bez ajurvédskych liekov. Priebeh kúry je schématicky (nie je individuálny) predurčený a stanovený. Ponúka denne 3 ajurvédske procedúry.

2. Panchakarma intenzívna kúra
Táto kúra podporuje Vaše zdravie, zvyšuje Váš imunitný systém, zbavuje Vaše telo toxínov, dodáva Vám novú životnú silu a odbremeňuje Vašu dušu.
Jedná sa o intenzívnu očistnú kúru panchakarma, ktorá slúži predovšetkým na dobitie energie a k odstránenie toxíniov z tela. Tento minimálne dvanásť a viacdenný liečebný program obsahuje všetky tradične osvedčené aplikácie na základe panchakarmy (= vnútornej očisty). Po Vašom príchode budete vyšetrený lekárom, ktorý Vám na základe výsledkov prehliadky na mieru predpíše jednak liečebný plán ako aj potrebné oleje a individuálnu stravu. Váš denný liečebný plán zahŕňa 4 až 5 procedúr, ktoré musia byť časovo tak zladené, aby vyhovovali ajurvédskym zákonom a zásadám. Niektoré procedúry ako shirodara sa môžu vykonávať výlučne ráno, niektoré iné ako napr. Nasyam sa nemôžu vykonávať pri daždi a pod. Medzi procedúrami musia byť časové odstupy naplánované tak, ako to predpisuje autentická ajurvéda, aby telo mohlo prijať nanesené oleje a aby si oddýchlo. Ajurvédske lieky sú určované lekárom v súlade s predpísanými procedúrami. Lieky obdržíte ráno, večer a prípadne aj na obed. Na želanie doplnia váš program jóga a meditácia spolu so stravou individuálne odsúhlasenou lekárom.

3. SvasthaMed kúra (s integrovanou očistnou kúrou panchakarma) / intenzívna liečebná kúra
Táto kúra zahŕňa očistu tela (intenzívnu panchakarmu) a navyše (SvasthaMed aplikácie = liečebné procedúry), lieči a posilňuje Vaše zdravie a Váš imunitný systém, detoxikuje Vaše telo, oživí obranné sily, oživuje samoliečebné sily Vášho tela a nabije navyše Vaše telesné energie. V krátkosti - ozdravovacia kúra s cieľom zachovania zdravia. Tento na procedúry obzvlášť náročný liečebný program môže byť objednaný iba v prípade, ak je predpísaný lekárom po prvej počiatočnej konzultácii a v prípade nutnosti. Preto nie je jeho objednanie možné pred príchodom hosťa na Sri Lanku.
Tento liečebný program bol vytvorený hlavným lekárom spolu s lekármi ajurvédskych nemocníc na priania hostí. Slúži okrem dobíjania energie a detoxu tela (ako pri intenzívnej panchakarme) k zmierneniu a odstráneniu ťažkostí, ale aj k profylaktickej liečbe (napr. pri rakovinových ochoreniach v počiatočných fázach).
V ponuke k tomu samozrejme aj jóga a meditácie. Pod meditáciou a jógou rozumieme samozrejme ako dychové, telesné a koncentračné cvičenia. (nezakladajú sa na náboženských alebo dogmatických princípoch). Meditácia všeobecne znamená stiahnutie sa do seba, preč od aktívneho, smerom k stavu tichého vedomia.

VIAC INFORMÁCIÍ NA

info@ayurveda-srilanka.sk